LIVEFEST piedāvā trīs lieliskus koncertus!

Svinot ieilgušo atvasaru, mūzikas mīļotājiem koncertaģentūra LIVEFEST šonedēļ sagatavojusi fado dīvas Cucas Rosetas, nīderlandiešu virtuozā pianista Mihīla Borstlapa un Latvijas džeza leģendas Borisa Banniha koncertus.

Jau  šodien,  16. oktobrī, kultūras pilī “Ziemeļblāza”  uzstāsies šobrīd aktuālākā fado dīva Cuca Roseta. Fado ir viens no portugāļu tradicionālās dziedāšanas veidiem, kurš vēsta par ilgošanos, par mūžam dzīvo cerību un likteni. Cucas Rosetas debijas albums tapa sadarbībā ar daudzkārtējo Grammy balvu laureātu, producentu Gustavo Santaolala, kopā atrodot jaunu – enerģiskāku, priecīgāku pieeju gadsimtus ilgajai fado dziedāšanas tradīcijai. Dziedātāja komponē arī pati savas dziesmas, saglabājot tradicionālajai dziedāšanai raksturīgos izteiksmes līdzekļus gan muzikāli, gan tekstuāli.

Biļetes: https://www.bilesuparadize.lv/events/event/65901

Trešdien, 17. oktobrī, VEF Kultūras pilī notiks nīderlandiešu virtuozā pianista  un komponista Mihīla Borstlapa (Michiel Borstlap) koncerts. Mūziķis  talantīgi interpretē gan klasisko mūziku, gan džezu un populāro mūziku. Viņš ir sadarbojies ar tādām džeza mūzikas zvaigznēm kā Hērbijs Henkoks (Herbie Hancock),  Veins Šorters (Wayne Shorter). Kā komponists Borstlaps ir ieguvis vairākas starptautiskas balvas, tajā skaitā prestižo Teloniusa Monka/BMI komponistu balvu. Kopš 2010. gada Borstlaps uzstājas klavieru solo koncertos, izpildot paša rakstītu mūziku, kurā joprojām izmanto džezam raksturīgos elementus. Rīgā pianists viesosies sava jaunākā, oktobrī izdotā albuma “Georg” koncerttūres ietvaros. Šoreiz Borstlaps “lasa starp notīm”, albumu ieturot minimālisma stilistikā. No šī no miera un piepildījuma sajūtas viņš izveido emocijām bagātu stāstu.

Biļetes:  https://www.bilesuparadize.lv/lv/events/event/65295

Ceturtdien, 18. oktobrī, Dzintaru koncertzālē notiks leģendārā džeza kontrabasista Borisa Banniha 70 gadu jubilejas svinības. Boriss Bannihs spēlējis Latvijas Televīzijas un Radio bigbendā, bijis saksofonista Vadima Vjadro džeza kvarteta un grupas “MODO” dalībnieks. Leģendārs ir viņa tandēms ar bundzinieku Vladimiru Boldirevu, īpaši šīs saskaņa izcēlās džeza  kvarteta “2R+2B” sastāvā. Bannihs piedalījies arī  mūsu “zelta klasikas” - trompetista Gunāra Rozenberga albumā “Laura” ierakstā – un tie ir tikai daži no cienījamā mūziķa karjerā paveiktā. Savā jubilejas koncertā Bannihs uzstāsies kopā ar kolektīvu “Modal Jazz Ensemble” un viesmāksliniecēm Olgu Pīrāgs, Evilenu Protektori. Koncertā, kas būs ieturēts bībopa stilistiskās tradīcijās - izskanēs gan oriģinālkompozīcijas, gan labi pazīstami džeza standarti. Pasākuma mecenāts - A/s “Olainfarm”.

Biļetes: https://www.bilesuparadize.lv/events/event/67075