Ēdoles pils dzīres - izcila mūzika un gards ēdiens

Viena no skaistākajām un senākajām Latvijas pilīm - Ēdoles pils ir celta 1264. gadā un 21. jūlijā ar izcilā kubiešu vokālista El Nene koncertu atzīmēs savu 754. gadadienu. Ēdoles pils ir vienīgā Kurzemes bīskapijas celtā pils, kura vēl joprojām ir apdzīvojama.

Laikā, kad notika pils celtniecība, Latvijas teritorija atradās Livonijas konfederācijā, Eiropa iepazina dažādas iepriekš nezināmas garšvielas, kuras 13. gadsimtā no Āzijas un Indijas uz Eiropu atveda Venēcijas tirgotājs Marko Polo.

Šim periodam bija raksturīgas bagātīgas dzīres, ko rīkoja par godu augstiem viesiem. Augstmaņi lielākoties pārtika no gaļas un zivju ēdieniem. Livonijas dzīru ēdienu pagatavošanā tika izmantotas arī mandeles, lazdu rieksti, olīvas, rozīnes, vīģes, safrāns, magoņu sēklas, anīss, etiķis, sinepes un tajā laikā ļoti dārgais cukurs, kā arī citas garšvielas.

Atzīmējot Ēdoles pils dzimšanas dienu, viesiem piedāvāsim Livonijas laikam raksturīgas uzkodas un dzērienus, kā arī iespēju pasūtīt maltīti no Livonijas laiku ēdienkartes.

Jūs varēsiet izbaudīt to ēdienu garšas, kuras tikušas celtas viesu galdā šajos pašos mūros pirms septiņiem gadu simtiem, un atkal no jauna piedzīvot pārsteigumu, ka viss jaunais ir labi aizmirsts vecais.

Savukārt Tullamore DEW pasākumā būs parūpējies par ko jaunu un vasarīgu – koncerta apmeklētājiem būs iespēja nobaudīt neparasto viskiju Tullamore XO Rum Cask finish. Tā noslēpums ir Īru viskija un Karību ruma sadraudzība vienā pudelē.

Leģendārajam īru viskijam, kas pazīstams ar savu trīskāršo destilāciju, trīskāršo sajaukumu un nogatavināšanu trīs dažādās mucās, viskija meistari piešķīruši īpašu niansi – papildus briedināšanas posmu Karību XO ruma mucās. Pateicoties tam, viskijs ir ieguvis maigu garšu, kurā jaušamas saldas un tropiskas notis. Jums būs lieliska iespēja to nobaudīt vasarīgā kokteilī, vai arī tīrā veidā, ja vēlēsities patiešām sajust īru sirds un Karību dvēseles īpašo apvienojumu.

Ieejas kartēm ir ierobežots skaits.

Ieejas kartes nopērkamas: https://bilesuparadize.lv/events/event/65603