Šonedēļ Latvijā uzstāsies Grammy laureāte Gabija Moreno

Jau šajā nedēļā - ceturtdien, 10. maijā, Rīgā VEF kultūras pilī un sestdien, 12. maijā, Cēsu koncertzālē uzstāsies Latīņamerikas Grammy laureāte Gabijas Moreno (Gaby Moreno) ar grupu. Koncertā Cēsīs vakara noskaņu iesildīs austrāliešu dziedātāja Daniele De Andrea ( Dannielle De Andrea).

Gabija Moreno ir dziesminiece, kura brīvi pārvalda dažādus mūzikas stilus kā folkmūziku, blūzu, džezu, un savas dziesmas izpilda gan angļu, gan spāņu valodā. “Tā ir sanācis, ka jūtos ērti dažādos stilos. Es dziedu to, ko jūtu, un par to, kas man šķiet īsts. Galu galā šie stili saplūst vienā veselumā! Šis daudzveidīgums dod man izaugsmes iespējas, “ saka Moreno.

2013. gadā mūziķe ieguvusi Latīņamerikas Grammy kā labākā jaunā māksliniece, Moreno galvenās mākslinieces statusā aizvadījusi koncerttūres Latīņamerikas zemēs un ASV.  Šajā pašā gadā viņa ar diviem koncertiem uzstājās arī Latvijā.

2018. gada sākumā Moreno piedalījās koncerttūrē “Celebrating David Bowie”, kur kopā ar Stingu, Geriju Oldmenu (Gary Oldman), Sīlu (Seal), Evanu Makgregoru (Ewan McGregor) un citām izklaides industrijas zvaigznēm, godinot Deivida Bovija muzikālo un idejisko mantojumu. Mūziķe šogad ir aizvadījusi Ziemeļamerikas koncerttūri un maijā uzsākusi koncertēšanu Eiropā.  

Gabija Moreno iestājas par atbildīgu un videi draudzīgu dzīvesveidu. Viņa ir piedalījusies PETA kampaņās, aicinot adoptēt mājdzīvniekus no dzīvnieku patversmēm, kā arī veicinājusi izpratni par vegānismu. Arī pati dziedātāja ir vegāne.

Cēsu koncerta viešņa, austrāliešu dziedātāja Daniele De Andrea, par savām mājām sauc Losandželosu. Danielle atpazīstamību iemantojusi kā džeza un soulmūzikas dziedātāja, sevi pierāda kā daudzveidīga izpildītāja, pārvaldot arī  blūzu, kantrīmūziku un Americana.

Šī gada 21. aprīlī klajā nāca dziedātājas jaunākais, četru dziesmu albums “My New Record”, kurā Daniele De Andrea iedvesmojusies no dažādiem Amerikas populārajai mūzikai raksturīgiem stiliem kā ritmblūza, fanka un soulmūzikas.

Gabijas Moreno koncerts VEF kultūras pilī ceturtdien, 10. maijā.

Gabijas Moreno un Danieles De Andrea koncerts Cēsu koncertzālē sestdien, 12. maijā, plkst.19.