St. Patrick's Day koncerts 17.martā

Šī gada 17.martā Kultūras namā "Berģi" ar īpašu koncertu tiks atzīmēta Svētā Patrika diena (St. Patrick's Day), kur kā galvenie vakara viesi uzstāsies Īru tradicionālās mūzikas grupa "Turas". Pasākumā piedalīsies arī īru deju grupa “Moonlight Dancers” un grupa “Mc Patricks” no Latvijas. 

“Turas” ir īru tradicionālās mūzikas grupa septiņu cilvēku sastāvā, kas pirmo reizi sanāca kopā 2007. gadā. Grupā spēlē dažādi muzikanti, tostarp dziedātājs un bodhrán bundzinieks Braiens Breretons (Brian Brereton), „karotīšu” spēlētājs un dziedātājs Džons Oreilijs (John O’Reilly), ģitārists un dziedātājs Maikls Doils (Michael Doyle), vokālists, ģitārists un mandolīnas spēlētājs Veins Breretons (Wayne Brereton), basa un īru bouzoki spēlētājs Stīvens Mērfijs (Stephen Murphy), flautas un stabules meistare Katrīna Oreilija (Catherine O’Reilly), kā arī bandžo spēlētājs Teodors Stouns (Theodore Stones).

“Turas” īru valodā nozīmē „ceļojums vai piedzīvojums”. Grupas dziesmu repertuārā ir pat tādi muzikāli darbi, kuru pirmsākumi meklējami XVI gadsimtā. Vairums no tiem stāsta par īru tautas ciešanām senatnē, kad tā tika apspiesta. Viņi dzied par īru dumpjiem 1798. un 1916. gadā, arī iekļaujot patiesus stāstus no tiem laikiem.

“Turas” izpilda arī jautras un komiskas dziesmas, kuru pamatā ir mīlas stāsti un notikumi krogā. Grupas dalībnieki kā savus muzikālos elkus min The Dubliners, The Wolfe Tones, The Clancy Brothers, Planxty un The Bothy Band, no kuriem viņi arī iedvesmojas saviem darbiem.

Līdz šim grupa “Turas” ir izdevuši trīs mūzikas ierakstu diskus. Pēdējais no tiem tika izdots pagājušajās Lieldienās, lai pieminētu Lieldienu Sacelšanās simtgadi, kas notika 1916. gadā Īrijā. 2015.gadā grupai bija vairāk kā 50 koncerti Īrijā. Tā piedalījās arī St. Patrick’s Day festivālā Maltā un Heideland Games festivālā Vācijā. Savukārt tā paša gada nogalē grupa pavadīja laiku ierakstu studijā, strādājot pie sava jaunākā albuma.

2016.gadā grupa “Turas” devās koncertturnejā pa Īriju, prezentējot savu jaunāko albumu, kā arī atgriezās Maltā, lai atkārtoti uzstātos St. Patrick’s Day festivālā Valetā, St. Patrick’s Day FunDay Floriānā, kā arī spēlēja trīs izpādotus koncertus Seashells kūrortā Kavrā.

Šis gads “Turas” grupai solās būt darbiem bagāts – gan ar koncertiem Īrijā, gan uzstāšanos Sv. Patrikas dienas svinībās tepat Latvijā, ko organizē Īrijas vēstniecība Latvijā sadarbībā ar koncertaģentūru „Live Fest”.

Ieeja koncertam bez maksas. Informācija par ielūgumiem uz koncertu - Īrijas vēstniecībā (67039370) vai rakstot koncertaģentūras e-pastu info@livefest.lv. Koncerta sākums plkst.19.00.