Muzikālais Dievkalpojums jau ŠONEDĒĻ

Jau pavisam drīz – 6.augustā, Kuldīgas pilsētā būs iespējams baudīt pasākumiem bagātu dienu. Jau no plkst.15.00 būs iespējams klausīties koncertu Kuldīgas Sv.Annas baznīcā, kur uzstāsies iemīļotie latviešu mūziķi – Raimonds Tiguls, Kārlis Kazāks un Jānis Upmanis-Holšteins.

Savukārt vakarā – pēc plkst.18.00, Kuldīgas pislētas estrādē norisināsies jau ceturtais Live Fest’16 mūzikas festivāls, kura sauklis šogad ir „VAIRĀK LABAS MŪZIKAS!”, pulcējot mūziķus gan no tuvākām, gan no tālākām pasaules malām.

Sv.Annas baznīcas Muzikālo Dievkalpojumu vadīs mācītājs Mārtiņš Burke-Burkevics, kurš stāsta, ka formāts nebūs kā ierastie svētdienas dievkalpojumi; tajā izskanēs Dieva vārds, notiks lūgšanas un aizlūgšanas, piemēram, par mūziķiem, kuriem šobrīd ir nepieciešams atbalsts kādā cīņā un labu domu vēlējumi to apkārtējiem cilvēkiem. Būs iespējams dzirdēt Bībeles lasījumus, kā arī īsus stāstus par dzīvi, galvenajai tēmai paliekot baznīcai un cilvēkam. Pats mācītājs redzot šo kā meditatīvu pasākumu, kur klātesošajiem būs iespēja paskatīties uz dzīvi no cita skatu punkta, sakārtot domas vai vienkārši pievērst uzmanību savām vērtībām.

Par paredzēto muzikālo daļu, katrs no mūziķiem izsakās citādāk. Raimonds Tigulis stāsta, ka spēlēs Rīta un Vakara dziesmas, bet par tām vairāk padalīsies pasākumas norises laikā. Mūziķis Kārlis Kazāks vēsta, ka nekad negatavo dziesmu programmas koncertiem, bet gan ļaujās mirklim, attiecīgi Sv.Annas koncertā vadīsies pēc tai brīdī valdošajām sajūtām.

Bet Jānis Upmanis-Holšteins padalījās, ka spēlēs darbus no albumiem „Mosties” un fonda Viegli ietvaros atrodamās dziesmas – gan Knuta Skujenieka, gan Imanta Ziedoņa darbus, uzsverot, ka tās neesot īsti dziesmas, bet gan muzikālie dzejas lasījumi, skaidrojot, ka dzeja ir citādāka nekā dziesmu vārdi – ar padziļinātāku jēgu.

Biļetes joprojām ir pieejamas www.bilesuparadize.lv, kā arī visās Biļešu Paradīze kasēs. Biļešu cena uz Muzikālo Dievkalpoijumu – 7eur. Vairāk info www.livefest.lv.