Jau šonedēļ Als Di Meola spēlēs Ēdoles pilī

Šo sestdien, 23.aprīlī, amerikāņu ģitāras virtuozs Als Di Meola uzstāsies ekskluzīvā koncertā Ēdoles pilī „Elysium & More” tūres ietvaros. Mūziķis jau vairākkārt ir viesojies Latvijā ar koncertiem, taču šis būs vēl nebijis koncerta formāts Ēdoles pilī. Pēc koncerta Ēdoles pilī mūziķis dosies uz lielāko džeza festivālu Baltijā – „Jazzkaar”, kur uzstāsies kā headliner jeb galvenais festivāla mākslinieks.

Als Di Meola (Al Di Meola) ir prestižās Grammy mūzikas balvu ieguvējs, amerikāņu un latino džeza mūzikas ģitārists, komponists un mūzikas ierakstu producents. Itāļu izcelsmes amerikāņu mūziķis pasaules slavu ieguva 1976. gadā, spēlējot “Return To Forever” sastāvā, pianista Chick Corea vadībā. Kopš tā laika viņš tiek uzskatīts par vienu no ietekmīgākajiem ģitāristiem pasaulē. Šobrīd mūziķā karjera jau mērāma vairāk kā četrdesmit gadu garumā. Di Meola ir atzīts kā viens no ietekmīgākajiem un talantīgākajiem ģitāristiem džeza mūzikas vēsturē - piedalījies vairāk kā 70 studijas un koncertu ierakstos, vairāk kā 20 no tiem bijuši arī solo darbi. Arī vairākkārt ieguvis labākā ģitārista titulu žurnāla “Guitar Player Magazine” veidotajā ģitāristu rangā.

Kopā ar Meolu spēlēs ģitārists Paolo “Peo” Alfonsi, kurš ir spēlējis kopā ar māksliniekiem kā Pat Metheny, Kenny Wheeler, Marc Ribot, Paolo Fresu, Stefano Battaglia, Paolo Birro, Mark Harris, Horacio Hernandez, Noa, Gil Dor, Miguel Angel Cortes, Mauro Pagani, Gabin Dabiré, Luis Agudo un daudziem citiem. Viņa pirmā nozīmīgā muzikālā pieredze pēc studijām bija duets ar Massimo Ferra, kas ieguva balvu “Posada Jazz Project” 1996.gadā. Pēc tam izdeva savu pirmo CD “Passi Difficili”.  Alfonsi ir piedalījies daudzos CD ierakstos un šobrīd darbojas kā dziesmu aranžētājs un vada džeza ģitārspēles stundas Parmas Mūzikas konservatorijā, pasniedz seminārus kā arī improvizācijas kursus un meistarklases. Peo Alfonsi bieži ir redzams kā ģitārists Ente Lirico orķestrī, kas spēlē operas kā “La Vida Breve”, “Seviljas Bārddzinis”, “Otello”, “Dons Paskvāls”, kā arī Piazollas orķestrī un citur.

Meola ar savu jaunāko albumu „ELYSIUM” izsakās ļoti poētiski, raksturojot to kā sava gara stāvokļa atspoguļojumu: „ELYSIUM apzīmē vietu, kur meklējama visīstākā laime. Es izvēlējos šo nosaukumu tāpēc, ka tas patiesi atbilst manas iekšejās pasaules noskaņai.”  Albums ir mākslinieka pieredzes un sajūtu kulminācija, kas radījusi viņam vislielāko gandarījumu par paveikto savā 40 gadus ilgās muzikālās karjeras laikā.

 „Mana mūzika apvieno pagātni ar tagadni, tā savieno muzikālās tehnikas kopā ar dziļām jūtām un emocijām. Tas ir darbs, ar ko es lepojos,” vēsta Di Meola.  Itāļu izcelsmes amerikānis no Ņūdžersijas dodas muzikālā piedzīvojumā „Elysium & More” tūrē; ar paša radītajām jau klasikām, ar Lennona un Makkartnija dziesmām, ar Piazollas tango un pavisam jaunām muzikālām kompozīcijām, vedot līdzi klausītājus savā ceļojumā.

Biļetes uz 23.aprīļa koncertu Ēdoles pilī pieejamas visās Biļešu Paradīze kasēs, kā arī internetā www.bilesuparadize.lv. Vairāk info: www.livefest.lv .

Al Di Meola – Mediterranean Sundance https://www.youtube.com/watch?v=hhccIfevjCU