MARTĀ - Moija Brennana un Kormaks De Barra

Martā Latvijā ar koncertiem atgriezīsies Moija Brennana un Kormaks De Barra ar programmu – Voices & Harps

Moija Brennan (Moya Brennan)  un Kormaks De Barra (Cormac De Barra) abi nāk no lielām, muzikālām Īru ģimenēm un viņu kopīgā atzinība vienam pret otru dabīgā ceļā pārtapa par stimulējošām muzikālām attiecībām. Viņu albums „Voices & Harps” ir kulminācija viņu draudzībai un radošajai sinerģijai iepriekšējo desmit gadu laikā. Viņi apvieno vienkāršību, dziļumu un skaistumu savās īpašajās prasmēs, kas padara viņus tik unikālus savā lauciņā. Albums un darbnīcas paver skatu jaunam ceļam viņu sadarbībā.

Grammy balvas ieguvēja, Moija Brennana, ir grupas Clannad dziedātāja, kā arī pašai ir ļoti veiksmīgi izveidota solo karjera. Viņa ir uzstājusies uz gandrīz visām iespējamām pasaules lielākajām skatuvēm un ir sadarbojusies ar daudziem atzītiem māksliniekiem to skaitā The Chieftains, Paul Brady and Bono. Moija arī ir daļā no sieviešu tradicionālās grupas “T with the Maggies”. Moijas balss spēj aizvest klausītājus pat uz visstālākajām virsotnēm, tajā pašā laikā pieskarties dvēselēm. Viņa dzied enģeļa balsī, modinot kaisli katrā klausītājā. Viņas mūzika atsvaidzina un dziedina, uzdzen trīsas, tajā pašā laikā ienes mieru sirdīs. Vienmēr svaiga, mūžīgi uz sapņa nots, Moija satver savas dzimtenes noskaņas un tās neaptveramo skaistumu, noslēpumus un tradīcijas. Viņa dzied no visas sirds pasaulei, kur cerība, ticība un laime nav tikai sapnis. Viņa ir īru ikona ar pasauli, kas ir viņas skatuve.

Ar savu grupu „Clannad”, viņa ir iepazīstinājusi pasauli ar neparasto Ķeltu bagātību gan vesture, gan melodijās. „Clannad” nosūtīs trīsas klausītājiem, ievedot tos savā tradicionālās mūzikas pasaulē. Ar „Harry’s Game” viņi aizveda īru valodu un tās melodijas uz vietām, kur tā nekad nav agrāk bijusi. Top of Pops, lieli ierakstu kompāniju līgumi un pasaules tūres. Tam sekojot apbalvojumiem - Ivor Novello un BAFTA balvas, kā arī pēc tam vairākās nominācijas un Grammy balva 1999.gadā. Viņu mūzika ir svaiga, dinamiska un progresīva.

Moijas mākslinieciskā karjera ir mērāma gadu desmitos. Viņas muzikālais ceļojums ir viņu vedis caur skolu zālēm, folkloras klubiem, festivāliem, diskotēkām, baznīcām, pasaules slavenākajām koncertzālēm – visu šo laiku viņa ir ceļojusi mērķtiecīgi un vienmēr ir koncentrējusies uz savu darbu. Viņas čukstu toņu spēks un viņas mūzikas skaistums spēj pieskarties dvēselei. Maigi, bet neatlaidīgi, viņas dziesmas un mūzika pārdefinē līdz šim zināmo īru mūziku.

Kormaks De Barra ir starptautiski atzīts kā daudzpusīgs arfas virtuozs. Viņš nemitīgi cenšas pārkāpt robežas Īru argas spēlei savos darbos kopīgi ar lielu klāstu citu mākslinieku, to skaitā Hazel O’Connor, Julie Feeney and Clannad. Kormaks arī dodas koncertturnejās un ieraksta darbus ar saviem brāļiem Fionán and Éamonn ģimenes grupā Barcó. Papildus viņa intensīvajam uzstāšanās grafikam, viņš regulāri pasniedz muzikālas darbnīcas un meistarklases visapkārt pasaulei.

Koncertu datumi Latvijā: 2.marts - Ventspils „Jūras vārti”, 3.marts - Kultūras nams „Berģi”, 4.marts - Valkas Kultūras nams. Biļetes uz 2. marta koncertu Ventspilī nopērkamas www.bilesuserviss.lv, bet 3. un 4.marta koncertiem pieejamas „Biļešu Paradīze” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv, kā arī Valkas Kultūras namā uz attiecīgo koncertu. 

 

“She Moved Through the Fair” https://www.youtube.com/watch?time_continue=132&v=fYHgel5IKk4

“An Seanduine Dóite” https://www.youtube.com/watch?v=K7TCZhCIDUw