MICHIEL BORSTLAP atgriežas Rīgā ar koncertu

Mihils jau vairākkārt ir viesojies Rīgā, tajā skaitā pagājušo gadu ar koncertu, taču šoreiz talantīgā pianista viesošanās mērķis ir pavisam īpašs, jo tiks iesvētīts jaunais flīģelis Kultūras centrā „Berģi”. Pagājušajā gadā Borstlaps arī uzstājās kultūras centrā, taču viņš spēlēja uz klavierēm, kuras nodēvējis par „vecmāmiņu” – senas, nokalpjošas un atbilstošas tam laikam – pirms simts gadiem, kad cilvēki bija īsāki un attiecīgi, instruments krietni vien zemāks nekā mūsdienās, tāpēc neparocīgs Mihilam. Lielākoties, „lielie pianisti” nespēlē parasti uz tādiem flīģeļiem, kāds bijis līdz šim brīdim Kultūras centrā „Berģi”, taču vēloties spēlēt Latvijas publikai, pianists piekritis spēlēt uz instrumenta. Talantīgs pianists var nospēlēt uz jebkā un tā reize nebija izņēmums – koncerts tika nospēlēts brīnišķīgi.

Pirms gada senais insturments tika speciāli sagatavots attiecīgajam koncertam, kas ironiskā kārtā bija arī pēdejais, jo flīģelis jau bija savu laiku nokalpojis. Tāpēc tika piedāvāts Garkalnes novada pašvaldībai un kultūras centram iegādāties jaunu flīģeli, kas būtu piemērots klavierspēlei arī turpmāk.  Un kopā ar pianistu Mihilu Borstlapu tika izvēlēts koncertklavieres Grand Piano Estonia 225. Šis instruments esot unikāls, jo tas ir pasūtīts un izgatavots speciāli. Vienīgais pasaulē, kas Latvijas Republikas karoga krāsā- tā dēvētajā “Latvian red”. Pašvaldība šo flīģeli iegādājas izmantotjot ES struktūrvienības līdzekļus- ES Lauksaimniecības programmas (ELFLA) un biedrības „Partnerība „Zaļā vārna"" attīstības stratēģijas ietvaros.

Mihils Borstlaps ir godalgots pianists no Nīderlandes, kura karjera aizsākās jau bērnībā. 1992.gadā absolvējis Hilversumas Konservatoriju ar augstiem apbalvojumiem un ieguvis pirmo vietu Briselē „Europa Competition”. 1994.gadā bija Mihila debija „North Sea Jazz” festivālā.  Pianists ir izdevis vairāk kā desmit mūzikas albumu ierakstus – pēdējais 2014.gadā ar nosaukumu „Frames”. Ieguvis atzinību no gan no mūzikas pārstāvjiem, gan baudītājiem un koncertē visapkārt pasaulei daloties ar savām brīnišķīgajām klavierspēles dotībām.

Koncerts notiks 20. martā plkst. 20.00 Kultūras centrā “Berģi”, Rīgā, Brīvības gatvē 455