saruna ar Ivo Fominu

Ivo Fomins cer aprunāties ar pasaules klases LIVEFEST festivāla māksliniekiem, lai apmainītos pieredzē.

Jums šī vasara ir ļoti aktīvs laiks. Kāda ir sajūta tik daudz koncertēt? Un vai tas Jums vispār skaitas daudz?

Jā, šī vasara ir gana aktīva. Sajūta ir visnotaļ laba. Ir prieks, ka cilvēki nāk uz koncertiem, atbalsta tevi, lai gan tu spēlē nosacīti rokmūziku, kuru klausās Latvijā salīdzinoši maza sabiedrības daļa. Koncertu ir daudz, bieži nedēļas nogalē vairāki koncerti – tas mani un grupu pozitīvi uzlādē. Tas liek domāt, ka rokmūzika atkal sāk atgriezties. Esam daudz strādājuši pēdējo gadu laikā, un gribu ticēt, ka latiņu esam pacēlušu jaunā kvalitātes līmenī.

Ar ko nodarbojaties brīvajā laikā, kad nav jākoncertē?

Es personīgi brīvo laiku pavadu kopā ar ģimeni, ar savu suni. Brīvais laiks paiet remontējot māju. Tā tās dienas skrien. Un, protams, arī mēģinājumi un darbs pie jauniem gabaliem, daudz eksperimentējam ar jaunām idejām mēģinājumos.

Nesen Jūs izlaidāt jaunu singlu „Mans ceļš”, kas ir veltījums Liepājai. Ko Jūs mums varat pastāstīt par šo dziesmu?

Dziesma ir ar visai nostaļģisku un patriotisku stāstu par savu pilsētu Liepāju. Visu mūžu esmu tur dzīvojis un dziesmā atspoguļoju laikus, kad biju mazs puika un līdz pat šim brīdim. Šī dziesma mani ir ļoti mīļa, jo tā ir arī pirmā dziesma, kas ir veidota ar domu par Liepāju, mājām, ģimeni, un patīkamām emocijām, kas saistās ar šo vietu.

Vai šo te varētu uzskatīt par Jums vistuvāko dziesmu? Vai arī ir kāda cita, kas Jums ir, tā teikt, favorīte?

Dziesma „ Mans ceļš”  ir man tuva. Kura ir mana favorīt dziesma? Grūti tā teikt par savām dziesmām – visas ir tuvas, bet īpašu nozīmi arvien vairāk ir ieguvušas dziesmas „ Mēs dzīvojam pasakās „ un „Putni bez spārniem”.

Ja atskatāmies uz to laiku, kad sākāt tik tikko nodarboties ar mūziku un salīdzinam ar to, kur Jūs tagad esat. Kā varētu raksturot šo muzikālo attīstību, jūsu muzikālo ceļu?

Oi, ļoti sarežģīts jautājums. Teiksim tā – esmu audzis gan muzikāli, gan mentāli. Ir izveidojušās citas vērtības; šobrīd dziesmās ielieku domu, emocijas, nevis tikai nodziedu notis. Attīstība, protams, ir bijusi viļņveidīga. Citu brīdi uz augšu, tad atkal ir kāds posms, ka liekas, ka nekas jauns un interesants muzikāli tevī nenotiek. Šobrīd, ja tā var teikt, ir tāda kā radošās attīstības fāze. Ir sagatavoti jauni gabali, kuri vēl jāpieslīpē. Muzikālais ceļš kopumā ir gājis tikai uz augšu un, jo vairāk mūzikas izpildu - jo vairāk tā man patīk.

Varbūt ir kāds konkrēts posms dzīvē, kurš Jums ir vistuvākais?

Katrs posms ir bijis tuvs - ar daudz sarežģījumiem, bet joprojām tuvs. Tas, kurš ir vistuvākais - to nevaru pateikt. Katrs ir bijis citādāks, katrā esmu kaut ko ieguvis un kaut ko zaudējis. Katru posmu, katru jauno iespēju cenšos izmantot, izdzīvot, izbaudīt, un iemācīties no katra posma kādas jaunas prasmes, gan muzikāli, gan sev kā cilvēkam.

Ar kādām sajūtām Jūs skatāties uz gaidāmo Kuldīgas LiveFest uzstāšanos?

Viennozīmīgi gaidu tuvojošos festivālu. Šis festivāls priecē ar to, ka šeit būs salīdzinoši liels manas auditorijas skaits. Būs tie cilvēki, kuriem šī mūzika patiesi „iet pie sirds”. Tas rada tādu patīkamu iekšēju satraukumu, un ja mani pārņem šādas sajūtas, tad zinu, ka būs ļoti labi. Tā vienmēr ir bijis.

Vai ir kāds mūziķis, ko Jūs pats gribat šajā festivālā ļoti gribat redzēt?

Gribētu redzēt visus. Man patīk skatīties un klausīties citu mūziķu uzstāšanās. Tas ir interesanti, jo runājam visi vienā mūzikas valodā, bet katrs pasakām tik daudz un atšķirīgu lietu. Citreiz arī ar prieku noskatos tādu mūziķu uzstāšanās, kas personīgi mani pārāk neuzrunā muzikāli, bet noskatos to ar interesi profesionālā ziņā; kā citi strādā uz skatuves, kā izturās, kā komunicē ar publiku. Domāju, ka LiveFest būs interesanti pavērot pasaules klases mūziķus, un paanalizēt atšķirību starp pašmāju profesionāļiem. Varbūt pat būs iespēja ar kādu no leģendām aprunāties, parunāt par mūziku, un apmainīties pieredzē uzzinot, kā viņi strādā ikdienā, un kā tas notiek viņu valstī.

Ko plānojat tālākā vai tuvākā nākotnē?

Plānojam tuvākajā laikā izdot jaunu videoklipu, kā arī tuvākajā laikā palaist apritē pirmo singlu no gaidāmā topošā albuma. Šie ir tādi tuvākie nākotnes plāni, uz kuriem es un mani uzticamie grupas biedri cītīgi ejam.